Orijent ispao od petoligaša, prvoligaši saznali protivnike u Kupu

S čak 14 utakmica, kompletirano je pretkolo SuperSport Hrvatskog Kupa. Time su poznati svi parovi šesnaestine finala, odnosno runde u koju se uključuju Dinamo, Hajduk, Rijeka i ostali prvoligaši.

Još jučer su odigrane dvije utakmice u kojima smo vidjeli dva iznenađenja. Klub koji se natječe u 3. NL Centar, Gaj Mače je nakon produžetaka s 2:1 izbacio člana 2. NL Karlovac. HNL ikona Tomislav Mazalović je doveo domaćina u vodstvo, da bi se Karlovac spasio u trećoj minuti sudačke nadoknade golom Matea Baraća. Pobjedu Gaju donio je Marko Nikolić u 107. minuti.

Porazom Karlovca je Karlovačka županija ostala bez predstavnika u Kupu. S obzirom na to da je Karlovac bio najbolje rangirani klub u pretkolu Kupa, njegovo ispadanje je “poremetilo” predviđene parove šesnaestine finala.

Jadran iz Poreča je boljim izvođenjem jedanaesteraca izbacio Radnik iz Križevaca. U regularnom dijelu nije bilo golova, a gosti iz Križevaca su promašili čak tri jedanaesterca. S bijele točke su promašivali Hrvoje Mladen, Mihael Mačković i Roko Begonja. I u tom susretu je momčad sa slabijim koeficijentom prošla dalje.

Najveći šok ove runde vidjeli smo u Beletinecu gdje je domaća Bednja koja nastupa u Elitnoj ŽNL Varaždin izbacila drugoligaša Orijent pobijedivši 2:1. Domaćina je u vodstvo doveo Marin Mašić već u 10. minuti utakmice. Rezultat je na 2:0 povećao Mihovil Geljić u 60. minuti, a gosti iz Rijeke smanjili su u 62. minuti preko Nedima Hadžića.

Najuvjerljiviju pobjedu ostvario je Samobor koji je s čak 10:0 razbio Ferdinandovac. Posebno je raspoložen bio Angelo Bernardo Radović koji je zabio čak četiri pogotka. Nije daleko bila ni Pitomača koja je u gostima sa 7:0 svladala Savu iz Strmeca. Tek nešto manje uvjerljivi bili su igrači Tomislava iz Donjih Andrijevaca koji su s 5:0 svladali Slogu iz Borova.

Nesuđeni prvoligaš Zrinski Osječko 1664 je s rutinskih 4:0 u Gradskom vrtu svladao Moslavinu. Rutina je riječ koja najbolje opisuje i slavlje Kustošije nad Poletom iz Svetog Martina na Muri. Zagrepčani su slavili 3:0. Banjole su s 2:0 preskočile Mladost iz Petrinje, a u dvoboju dvaju -gora Bilogora je s igračem manje upisala minimalnu 1:0 pobjedu nad Zagorom.

Slavonija iz Požege u 88. je minuti izborila 1:2 pobjedu nad HV Posedarjem, a puno je lakši posao imala Croatia Đakovo koja je s 0:4 završila svoje ugodno gostovanje u Senju kod Nehaja. Neretvanac je s 2:0 nadvisio Bedem iz Ivankova, a Bjelovar je s minimalnih 0:1 pobijedio Savu iz Strmeca premda je domaćin zaradio čak dva crvena kartona.

Nije sve bilo riješeno u 90 minuta, dvije su utakmice otišle u produžetke. U prvoj nije bilo golova ni u 120 minuta, pa je Dugopolje nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca izbacilo Jarun. Međimurec i Varteks imali su pak 1:1 na semaforu nakon regularnog vremena, a s obzirom da u produžecima nije bilo golova i oni su odluku o pobjedniku odlučili na kreču. Igrači Međimurca promašili su sva tri svoja udarca, a Varteksovi pogodili sve, pa je Varteks prošao dalje u Kupu.

Iako je kod kup-koeficijenata uvijek moguća neka “skrivena matematika” HNS-a, prema trenutno dostupnim informacijama parovi bi trebali biti: