Osijek s dva gola u drugom dijelu svladao Varaždin

Pobjedom 2:0 na gostovanju kod Varaždina, Osijek je zaključio svoju sezonu. U utakmici bez previše uzbuđenja, Osijek je blitzkriegom u drugom dijelu došao do pobjede.

Prvu prijetnju na utakmici imali su domaćini. Nakon kratke kombinacije u kaznenom prostoru pokušao je Luka Škaričić čiji je udarac odsjeo na vratnici. Bila je to jedina situacija vrijedna spomena iz siromašnih prvih 45 minuta.

Ključnih pet minuta utakmice dogodilo se između 65. i 70. minute. Prvo je Ramon Mierez sjajan ubačaj Renana Guedesa glavom preusmjerio u mrežu za svoj 19. pogodak ove sezone.

Četiri minute kasnije Osijek udvostručuje vodstvo. Udarac Domagoja Bukvića se odbio od Škaričića i postao neobranjiv za Josipa Silića koji je danas stajao na golu Varaždina.

Do kraja utakmice nije bilo previše uzbuđenja i Osijek je upisao tri boda s kojima je potvrdio četvrto mjesto. Varaždin je uoči ove utakmice znao da će završiti sezonu kao šestoplasirana momčad.