Paraplivačica Emma Mečić izborila finale u Parizu

Prvog dana natjecanja na Paraolimpijskim igrama u Parizu, Emma Mečić u jutarnjem je dijelu plivačkog programa nastupila u kvalifikacijama na 400 metara slobodno (S9).

S vremenom od 4:53.07 hrvatska je predstavnica doplivala do fantastičnog drugog mjesta u drugoj kvalifikacijskoj skupini te izborila finale. Ispred nje s četiri sekunde prednosti završila je najbolja iz Rija i Tokija Australka Lakeisha Patterson, dok je iza sebe ostavila Kineskinju Jialingu Xu.

Finalna utrka na rasporedu je poslijepodne od 17.40.

17-godišnja Mečić rođena je u Švicarskoj, a nastup na svojim prvim Igrama izborila je na prošlogodišnjem Svjetskom prvenstvu u Manchesteru gdje je dohvatila srebrnu medalju na 400 metara slobodno (S9) završivši iza već spomenute Australke.

U istoj je disciplini u travnju ove godine na Europskom prvenstvu u Portugalu osvojila zlato, a velikom uspjehu pridodala je i broncu na 100 metara leđno (S9).