Parižani šesticom produljili sjajan niz protiv Montpelliera

Otvaranje 2. kola francuske Ligue1 donijelo nam je večeras dvoboj PSG-a i Montpelliera na Parku prinčeva, u kojem su domaćini fenomelanom igrom sa šesticom u mreži ispratili kući goste s juga Francuske.

Svih šest pogodaka došlo je nakon krasnih akcija nogometaša PSG-a, a u prvom poluvremenu postigli su ih Bradley Barcola u 4. te Marco Asensio u 24. minuti. Za oba ta gola asistirao je João Neves, pa je tako ovaj sjajni 20-godišnji Portugalac postao prvi igrač koji je Ligue1 otvorio s četiri assista u prva dva susreta od 2006. godine odkad Opta vodi statistiku.

Već do 60. minute pukla je i petarda u mreži La Paillade, a strijelci su bili Barcola, Achraf Hakimi i Warren Zaïre-Emery, dok je priču u 82. minuti zaključio Južnokoreanac Lee Kang-in. Bio je ovo 11. uzastopna pobjeda Parižana nad Montpellierom, uz gol-razliku 44:7, te su došli do osme uzastopne pobjede protiv njih na domaćem terenu, pri čemu su postigli čak 36 pogodaka.