Parižani slavili u derbiju kola

Najzvučnija utakmica 21. kola Ligue 1 odigrana je na Parku Prinčeva, gdje je Lille stigao u goste PSG-u, koji je na teren istrčao bez Kyliana Mbappea i Gianluigija Donnarumme u početnih 11.

Lille je poveo u 6. minuti. Edon Zhegrova ispremiješao je nekoliko domaćih igrača na desnoj strani svoga napada te ubacio u sredinu, gdje se nakon par odbijanaca najbolje snašao Yusuf Yazıcı i pospremio u mrežu za 1:0.

U sljedećih 12 minuta Parižani su stigli do preokreta, a najzaslužniji za nj bio je gostujući stoper Alexsandro. Ovaj 24-godišnji Brazilac najprije je u 10. minuti pogriješio u iznošenju lopte, koju u nastavku akcije u mrežu za 1:1 posprema Gonçalo Ramos, da bi sedam minuta potom nesretnik iz Rio de Janeira postigao i autogol.

Parižani su svoju bolju igru tokom ostatka susreta oplemenili u 80. minuti, kada je Randal Kolo Muani pogodio za konačnih 3:1. S ovim ishodom događaja oba aktera nisu promijenili svoje pozicije na ljestvici.