Partizan deklasirao Zadar u Štark Areni

Zadnje kolo ABA Lige, odnosno 26. po redu, odigrano je između košarkaša Partizana i Zadra u beogradskoj Štark Arena. Završilo je rezultatom 113:74 u korist domaće momčadi. Ovim rezultatom Zadar je osigurao doigravanje sa šestog mjesta na tablici.

Zadar je postigao prvi koš na utakmici, ali je Partizan izdominirao cijeli susret. Već u prvoj četvrtini beogradska momčad je bila na devet koševa prednosti, a do kraja prvog poluvremena su najviše postigli 17 koševa prednosti.

Drugo poluvrijeme nije bilo ništa bolje za zadarsku momčad te su košarkaši Partizana pobjegli i na 26 koševa razlike. Domaćin nije stajao i neprestano zabijao. Susret je završio s 39 koševa prednosti za momčad Partizana.

Aleksa Avramović je ubacio solidnih 18 koševa, a u stopu ga je pratio Jaleen Smith sa 16 koševa. Za zadarsku momčad su Karlo Žganec i Dario Drežnjak bili najefikasniji s 15 koševa. Ovaj rezultat je smjestio Partizan na drugo mjesto, između Crvene Zvezde na vrhu i Budućnosti ispod njih.