Partizan ponovno doživio najteži ligaški poraz

Nakon 0:4 protiv FK Mladost GAT iz Novog Sada u veljači ove godine, Crno-beli su nastradali od ambicioznog europskog ligaša TSC Bačka Topola identičnim rezultatom.

Računajući samo srpsku ligu, to je rekordni poraz Partizana i na domaćem i na gostujućem terenu, no ipak nije najgori u povijesti na domaćem terenu. Ta čast pripada splitskom Hajduku koji je 9. svibnja 1976. u jugoslavenskoj ligi na Stadionu JNA slavio sa čak 6:1.

Zanimljivo, Partizan je u dvoboj ušao na krilima 12 uzastopnih pobjeda u svim natjecanjima, no ekipa iz Bačke Topole razotkrila je sve slabosti Beograđana i nesmiljeno kažnjavala sve rupe u njihovoj obrani. Ćirković, Stojić i Radin već su do 33. minute rezultat postavili na 3:0, da bi konačnih 4:0 u 49. minuti postavio Milovanović. Zanimljivo, prvi je pogodak nogometaša TSC-a Ćirković postigao izravno iz udarca iz kuta.

Najveće zadovoljstvo ovim porazom imaju najveći Partizanovi rivali, Crvena zvezda koja je sada na samo 3 boda zaostatka.