Partizan stigao do 2:0 u finalnoj seriji

Košarkaši Partizana upisali su i drugu pobjedu u finalnoj seriji ABA Lige, savladavši u prepunoj beogradskoj Stark Areni Crvenu Zvezdu s 87:78.

Puno bolje su Crveno-beli odigrali ovu utakmicu u odnosu na prvu, bili u egalu kroz veći njen dio, iako su rezultatsku prednost stekli tek u četiri navrata kroz drugu četvrtinu, te posljednji puta vodili 50:49 početkom drugog poluvremena. Tada Partizan radi seriju 10:2 kojom praktički lomi susret, pa iako je Crvena Zvezda cijelo vrijeme bila na jednoznamekastom rezultatu, dojam je bio kao da Partizan ovu utakmicu više ne može izgubiti.

James Nunnally i Alen Smailagić ubacili su po 15 poena za Partizan, dok se kod poraženog sastava s 21 poenom istaknuo Nemanja Nedović. Treća utakmica finalne serije igra se u legendarnom Pioniru u nedjelju od 20.30 sati, a domaćin je Crvena Zvezda.