Pavić i Shibahara poraženi u polufinalu US Opena

Hrvatski tenisač Mate Pavić je u paru s Japankom Enom Shibaharom doživio poraz u polufinalu mješovitih parova na US Openu. Sa 7-6 6-4, bolja je bila kazahstansko-finska kombinacija sastavljena od Aline Daniline i Harrija Heliovaare.

Danilina i Heliovaara su tijekom prvog seta vodili s 4-2 i 5-3, no oba puta su Shibahara i Pavić ekspresno odgovarali. Čak su kod 5-5 imali i break loptu za potpuni preokret, no nisu ju pretvorili u break.

Tako je prvi set odlučen u tiebreaku, a tu se mnogo bolje snalaze Danilina i Heliovaara pa ga dobivaju sa 7-2.

Ključan gem drugog seta će se ispostaviti onaj kod 2-2 kada je Pavić bio na servisu. Naš je tenisač na break lopti napravio dvostruku pogrešku što će se pokazati presudnim trenutkom meča. Shibahara i Pavić do kraja nisu uspjeli doći niti do jedne jedine break prilike pa su Kazahstanka i Finac zasluženo slavili.

Oni još uvijek ne znaju svoje protivnike u finalu, ali znaju da će to u svakom slučaju biti Amerikanci jer se u drugom polufinalu sastaju Richard Krajicek i Jessica Pegula te Ben Shelton i Taylor Townsend.