Perković odveo Split do prve pobjede

U četvrtom ovosezonskom nastupu u ABA Ligi, košarkaši Splita stigli su do prve pobjede, svladavši na Gripama Borac iz Čačka sa 75:61.

Već od samoga su starta košarkaši Splita uspostavili rezultatsku inicijativu, a desetak minuta od kraja druge do kraja treće četvrtine bilo je jedino razdoblje kada je rezultat bio u nekakvom egalu, ali gosti niti u jednom trenutku nisu preuzeli vodstvo. Tada je proradio splitski Amerikanac Derek Funderburk, koji je 11 od svojih 12 poena postigao u posljednjih 13 minuta, s time da je dobar dio toga vremena proveo na klupi.

U konačnih 75:61 je Toni Perković ugradio 21 poen s 62% šuta iz igre, a 16 koševa dodao je Krešimir Ljubičić, dok se kod Borca sa 16 poena i šest asistencija istaknuo Aleksa Uskoković.