Petra Martić izgubila od prve igračice svijeta

Petra Martić je u drugom kolu Wimbledona imala najteži mogući zadatak. Igrala je protiv prve tenisačice svijeta, Ige Swiątek. Poljakinja je prije meča bila na 20 uzastopnih pobjeda, a u četvrtak je stigla i do 21. Svladala je Splićanku sa 6:4, 6:3 i tako izborila prolaz u treće kolo Wimbledona.

Martić se u prvom setu držala do 4:4, a niti jedna tenisačica do tog trenutka nije dopustila break priliku. Tada Poljakinja dolazi do svoje prve koju i koristi. Zatim na svom početnom udarcu uspješno zaključuje set sa 6:4.

U drugom setu ponovno se igralo izjednačeno do 4:3 te također do tog trenutka nije viđena niti jedna break lopta. Tada Martić propušta zaključiti gem nakon 40-0 te dopušta Poljakinji dvije break lopte. Swiątek koristi drugu te dolazi do servisa za meč kojeg koristi bez izgubljenog poena za pobjedu i prolaz u treće kolo.

Swiątek će u trećem kolu igrati protiv Kazahstanke Yulije Putinsteve koja je svladala Čehinju Kateřinu Siniakovu.