Petra Martić izgubila u drugom kolu Iașija

Petra Martić nije uspjela proći u četvrtfinale WTA turnira u rumunjskom Iașiju. Nju je s 2-1 u setovima porazila Elina Avanesjan.

Prvi set pripao je Ruskinji. Ona je bez izgubljenog servisa i s dva napravljena breaka došla do 6:2 i vodstva od 1-0 u setovima. U drugom setu Martić je popravila igru na returnu te je Ruskinji čak četiri puta oduzimala servis. Samo je jednom break uspjela potvrditi, a to se dogodilo kod vodstva 6:5 te je sa 7:5 izjednačila na 1-1 u setovima.

Odlučujući set donio je prvo duže razdoblje bez breaka. Tenisačice punih devet gemova nisu imale probleme na servisu, no tada na servisu za ostanak u meču Martić dopušta 15-40 Ruskinji. Spašava obje meč lopte, no Avanesjan dolazi kasnije do još dvije. Na kraju koristi svoju četvrtu meč loptu za pobjedu 6:2, 5:7, 6:4 i prolaz u četvrtfinale.

Avanesjan će u četvrtfinalu igrati pobjednice meča između Elene Gabriele Ruse i Jaqueline Cristian.