Petra Martić uspješno otvorila turnir u Dohi

Hrvatska tenisačica Petra Martić uspješno je otvorila WTA 1000 turnir u Dohi. U meču koji je potrajao dva sata i 56 minuta svladala je Nizozemku Arantxu Rus nakon tri seta.

Martić je u 11. gemu napravila prvi break u meču i uvjerljivo odservirala za osvajanje prvog seta sa 7:5. Hrvatica je povela 3:1 u drugom setu i činilo se da će doći do sigurne pobjede. No, Nizozemka je uzela pet gemova u nizu čime je dvoboj odvela u treći set.

Odluka o pobjednici pala je u tie-breaku koji je Nizozemka otvorila osvajanjem poena na servis Martić. No, Petra je osvojila sljedeća četiri poena. Još jednim mini-breakom Martić je povela 5:2, a potom izborila tri meč-lopte. Rus je spasila prve dvije, da bi na treću Petra odigrala neuhvatljivu kratku loptu te nakon gotovo tri sata igre došla do pobjede.

Martić u drugom kolu čeka pobjednicu dvoboja u kojem će višestruka Grand Slam pobjednica i povratnica na WTA Tour Japanka Naomi Osaka igrati protiv 15. nositeljice, Francuskinje Caroline Garcije.