Pobjeda i remi mladih hrvatskih reprezentacija

Nakon početnog remija s norveškim vršnjacima, naša U17 reprezentacija pobjedom nad Belgijancima zakoračila je na prvo mjesto svoje kvalifikacijske skupine za Europsko prvenstvo. Mirne je glave usprkos mladoj dobi ostao Antonio Kujundžić, napadač Dinama, koji je u 94. minuti utakmice realizirao kazneni udarac za jedini pogodak susreta i vrijednu 0:1 pobjedu u Fredrikstadu. Momčad Roberta Jarnija susret je započela u sastavu: Hlapčić Zebić, Skelin, Puljić, Utrobičić Skoko, Levak, Ćalušić Živković, Matković, Majić; dok su s klupe u drugom dijelu utakmice zaigrali strijelac pobjedonosnog gola Kujundžić, te još Miljak, Lalić, Rimac i Baković. Preostali sudionici naše skupine, Slovenci i Norvežani svoj će susret odigrati danas u 18:00 na istom stadionu. Obje momčadi trenutno imaju po 1 bod. Posjećamo da će prvoplasirana i 7 od 8 najboljih drugoplasiranih momčadi osigurati nastup na nadolazećoj europskoj smotri.

Nešto kasnije je naša U19 reprezentacija u istom pohodu kao i U17, dakle plasman na Europsko prvenstvo svog uzrasta, na utakmici u portugalskoj Vizeli osvojila prvi bod u kvalifikacijskoj skupini nakom 1:1 remija sa Švedskom. Već je u 4. minuti Hajdukov navalni igrač Mate Antunović zabio za vodstvo naših. Antunović nam se ove sezone već predstavio u dresu Hajdukovih juniora, zabivši 3 zgoditka u UEFA Youth ligi, a posebno pamtimo prekrasan zgoditak Manchester Cityju, kao i onaj Dortmundu. U 31. minuti Williot Swedberg zabija za 1:1 te je to rezultat kojim je utakmica i završila. Šimunić je na teren poslao momčad u sastavu: Sajko Đolonga, Katinić, Živković, Bukvić Lukanić, Capan, Krivak Šotiček, Antunović, Rukavina. S klupe smo još mogli vidjeti nastupe Babića, Brajkovića, Gajzlera i Topića. Naši današnji protivnici tako u skupini trenutno imaju 1 bod kao i mladi Vatreni, dok će ogledom u 18:00 Portugalci i Česi vrlo vjerojatno odlučiti o prolazniku na finalni turnir. S obzirom da na isti putuje tek po jedna momčad iz svake skupine, našu momčad tek teorija drži u igri.