Pogledajte majstoriju Hakimija u deklasiranju Egipta za broncu na Olimpijskim igrama

Jedan dan prije utakmice finala na olimpijskom nogometnom turniru za muškarce, odigrala se utakmica za brončano odličje. U dvoboju dvije afričke reprezentacije, Maroko je deklasirao Egipat s čak 6:0 za svoju prvu olimpijsku medalju u nogometu.

Marokanci su poveli s 2:0 s dva brzinska pogotka sredinom prvog dijela. Najprije je Abde Ezzalzouli u 23. zabio za 1:0, dok je tri minute kasnije prednost udvostručio Soufiane Rahimi. S tih 2:0 se i otišlo na predah.

Već u šestoj minuti nastavka Bilal El Khannouss zabija za 3:0 i otklanja sva pitanja oko pobjednika ovog dvoboja. Do kraja utakmice su Marokanci napunili mrežu Egipta ”do čepa” pa je tako Rahimi zabio po drugi put, a onda i Akram Nakach te Achraf Hakimi za konačnih, teniskih, 6:0.

Posebno je predivan bio pogodak Hakimija iz izravnog slobodnog udarca, a možete ga pogledati OVDJE.

Maroko je pritom postao četvrta afrička reprezentacija koja je osvojila olimpijsku medalju nakon Gane (bronca 1992.), Nigerije (zlato 1996., srebro 2008. i bronca 2016.) i Kameruna (zlato 2000.).