Poljičak i Dodig u četvrtfinalu Rovinja

Dva Hrvata su bila aktivna u 2. kolu turnira u Rovinju. Mili Poljičak i Matej Dodig su bez izgubljenog seta stigli do četvrtfinala.

Poljičak je svoj meč imao protiv vršnjaka iz Slovačke, Petera Benjamina Privare. Splićanin je prvi set osvojio sa 6:2 dok je u drugom setu nadoknadio zaostatak od 1:4. Pritom je Privara imao i dva breaka prednosti. Treba napomenuti kako je Poljičku uvelike pomoglo to što je Slovak imao 11 dvostrukih pogrešaka. Poljičak će u idućem meču polufinale tražiti protiv srpskog predstavnika Stefana Popovića.

Dodig je meč 2. kola također završio u 2 seta. Njegov protivnik bio je Ukrajinac Oleksandr Ovcharenko kojeg je Osječanin pobijedio sa 6:3 6:2. Dodig je pobjedom produžio svoj niz na 7 pobjeda, a svoju 8. pobjedu tražit će protiv Federica Arnaboldija.

U Rovinju je moguće hrvatsko finale budući da se Dodig i Poljičak nalaze na suprotnim dijelovima ždrijeba.