Poljičak i Šimundža osvojili Bol

Nakon poraza u polufinalu pojedinačne konkurencije Bola u ranijem subotnjem terminu, Mili Poljičak je u popodnevnim satima u paru s Josipom Šimundžom došao do titule u parovima. Splitski par je s 2-0 u setovima svladao Nicolasa Parizziu i Nikosa Lehmanna.

Poljičak i Šimundža su u polufinalu spasili servis za meč u drugom setu. U finalu nisu imali takvih problema te su lakoćom svladali argentinsko-švicarsku kombinaciju. Prvi set su otvorili s brzih 3:0 te su prednost i održali za osvajanje seta sa 6:3. U drugom setu brzo su se odvojili na 4:0 te do kraja meča svoj servis nisu gubili što je značilo da su odnijeli pobjedu sa 6:3, 6:2.

Poljičku je ovo ukupno 11. naslov na ITF razini, a deseti u parovima. Šimundži je ovo drugi naslov u parovima. Prošli je stigao u paru sa Jayom Clarkeom, Britancem koji je ove godine već dva puta u pojedinačnoj konkurenciji svladao Poljička.