Pomor favorita na otvaranju US Opena. Borna Gojo uspješan

Započeo je US Open, a ponovno je američki beton pokazao koliko je neugodan, jer već smo prvog dana imali pomor favorita, a u izvještaju ćemo vas informirati o svim iznenađenjima.

Prvo iznenađenje dana je pripremio 92. tenisač svijeta Mađar Fabian Marozsan svladavši iskusnog 37-godišnjeg Richarda Gasqueta s 3:2 u setovima. Marozsan je nakon 57 minuta tenisa imao prednost od 2:0 (6:1,6:3) u setovima, međutim uporni Francuz je uspio odvesti meč u pet setova nakon što je uspio osvojiti treći i četvrti set tie-breakom. Ipak, 23-godišnji Mađar je u petom odlučujućem setu uspio s 6:2 pobjediti te nakon skoro 3 i pol sata tenisa plasirati se u sljedeću rundu.

U istom terminu kao i Maroszan, mladi Argentinac Juan Manuel Cerundolo je uspio nakon preokreta pobijediti Ilyu Ivashku. Nakon što Ivashka uzeo prva dva seta s 6:2 i 7:6, 21-godišnji Cerundolo je s istim rezultatom 6:3 u sljedeća tri seta slavio i preokrenuo meč u svoju korist.

Sljedeće iznenađenje je priredio Kinez Zhizhen Zhang koji je pobijedio Amerikanca Jeffreya John Wolfa rezultatom 3:2 (7:5, 7:5, 6:7, 4:6, 6:3). Ovo im je drugi međusobni dvoboj i druga pobjeda Kineza.

Favorit meča Alexander Bublik je lagano poražen od Dominica Thiema s 3:0. Austrijanac je slavio u sat i pol vremena tenisa s 6:3, 6:2 i 6:4.

Četvrti tenisač svijeta Danac Holger Rune se od US Opena oprostio već u prvom kolu. Bolji od njega je bio Španjolac Roberto Carballes Baena koji je slavio rezultatom 3:1 (6:3, 4:6, 6:3, 6:2). Pobjedivši Runea je Baena ostvario svoju prvu pobjedu protiv protivnika iz TOP 10, a dosadašnji omjer s TOP 10 tenisačima mu je bio 0-13.

Mladi 17-godišnji Čeh Jakub Mensik koji se nalazi na 206. mjestu ATP tablice je u svom debitantskom nastupu na ATP turnirima uspješno svladao svoju prvu prepreku Francuza Gregoirea Barrerea rezultatom 3:1 (6:4, 4:6, 7:6, 6:2).

Srbin Laslo Djere je u prvom kolu iznenadio i prošao favoriziranog Brandona Nakashimu nakon nešto manje od 2 i pol sata tenisa rezultatom 3:0 (7:5, 6:4, 6:4).

Mađarski tenisač Marton Fucsovics je nakon 4 i pol sata uspio svladati domaćeg tenisača Amerikanca Sebastiana Kordu rezultatom 3:2 (7:6, 4:6, 7:6, 4:6, 6:4).

Peruanac Juan Pablo Varillas je svladao favoriziranog Srbina Miomira Kecmanovića s 3:1 (1:6, 7:5, 7:5, 6:4), a ovo im je bio prvi međusobni susret.

Najveće iznenađenje dana je priredio Francuz Titouan Droguet koji se nalazi na 171. mjestu ATP tablice. Pobijedio je TOP 20 tenisača Talijana Lorenza Mussetija rezultatom 3:2 (6:3, 0:6, 6:7, 6:3, 6:2). Ovo je tek peti put od 1973. godine da je igrač rangiran izvan ATP-ovih 150 pobijedio protivnika u TOP 20 na sva četiri Grand Slam turnira u 2023. godini. To se još dogodilo 1987., 1995., 1996. i 1998. godine.

Amerikanac Mackenzie McDonald je svladao favoriziranog Kanađanina Felixa Augera-Alliasimea s 3:1 (7:6, 4:6, 6:1, 6:4) i biti će sljedeći protivnik Borne Goje.

Gojo je u svom debitantskom nastupu na US Openu uspješno prošao svoju prepreku. Svladao je Bolivijca Huga Delliena rezultatom 3:0 (6:3, 6:3, 6:1). Ovo mu je druga pobjeda u karijeri u glavnom ždrijebu Grand Slam turnira nakon što je prvu pobjedu ostvario protiv Talijana Alessandra Giannessija na Roland Garossu.

Francuz Benjamin Bonzi je iznenadio svog sunarodnjaka Quentina Halysa i slavio s 3:1 (5:7, 6:4, 6:4, 6:4). Ovo im je bio treći međusobni dvoboj i prva pobjeda Bonzija.

Za posljednje iznenađenje dana se pobrinuo Švicarac Dominic Stricker koji je s 3:1 (6:3, 6:4, 3:6, 6:3) slavio protiv osvajača ATP turnira u Umagu prije mjesec dana, Australca Alexeija Popyrina.

Među zadnjima je na teren izašao Borna Gojo, upisavši uvjerljivu 3:0 pobjedu protiv Bolivijca Huga Delliena. Bilo je 6:3, 6:3, 6:1, naš je tenisač ubacio i 13 aseva, bio uvjerljiv na vlastitom servisu te nije ponudio protivniku break loptu. Ovim bodovima Gojo bi trebao ući u Top 100.

Posljednji je na teren Flushing Meadowsa izašao Novak Đoković, koji je bio očekivano uvjerljiv protiv Francuza Alexandrea Müllera s 6:0, 6:2 i 6:3.