Poraz mladih Hrvata od domaćina Eurobasketa

Košarkaška reprezentacija Hrvatske do 20 godina je poražena u posljednjem, 3. kolu Skupine C Eurobasketa od domaćima Grčke te će u osmini finala u srijedu od 17:30 sati snage odmjeriti s Njemačkom.

Predvođeni sjajno raspoloženim Dujom Bralom, izabranici Jeronima Šarina odigrali su vrlo dobro prvo poluvrijeme i na veliki odmor otišli s prednošću od 33:32.

Poraza nas je najviše koštala crna rupa početkom drugog poluvremena, kada su naši košarkaši u pet minuta ubacili svega šest poena, a primili 14, čime su Grci rezultatski odmakli na 46:39 te stečenu prednost do kraja susreta polako podizali i bez pretjeranih uzbuđenja stigli do konačnih 78:64.

Lefteris Mantzoukas predvodio je Grke s 24 poena, dok se Brala zaustavio na 18 poena i 7 skokova.