Porazi hrvatskih klubova u Alpe Adria Cupu

Hrvatska ove sezone ima dva predstavnika u Alpe Adria Cupu. Dva zagrebačka kluba Dinamo i Furnir svoju europsku sezonu započeli su porazima na gostovanjima.

Furnir je gostovao kod rumunjskog predstavnika Timisoare. Rumunji su odličnom prvom četvrtinom otišli na dvoznamenkastu prednost koju nisu ispuštali do kraja. Na kraju su slavili 87:69.

Najbolji u redovima kluba iz Dubrave bili su Toni Ročak s 22 poena i Arnold s 19. Domaćine je predvodio Luka Mitrović koji je zabio 15 poena.

Drugi naš predstavnik Dinamo gostovao je u Češkoj. Tamo su s 81:73 poraženi od Sluneta Usti Nad Labema.

Nakon što su odličnom trećom četvrtinom u posljednju dionicu ušli sa sedam koševa razlike, košarkaši Dinama su sve prosuli s groznih posljednjih 10 minuta.

Tamo je Sluneta bila bolja s 24:9 i tako su kompletirali preokret. Domaćine je predvodio sjajni Ty Nichols koji je postigao čak 39 poena. Kod Dinama je najbolji bio Ivan Novačić s 21 poenom.