Primorje izborilo prolazak u četvrtfinale LEN Eurokupa

Vaterpolisti riječkog Primorja ostvarili su veliku pobjedu u njemačkom Hannoveru i zahvaljujući porazu srpskog Šabca, potvrdili prolazak u četvrtfinale LEN kupa.

Dominirali su igrači trenera Igora Hinića u bazenu i slavili u prve tri četvrtine stigavši do 6 pogotka razlike, što je na kraju bilo dovoljno za konačnih 16:10.

Najveća prednost je u jednom trenutku treće četvrtine iznosila +9, a najučinkovitiji je kod Primorjaša bio Nizozemac Kas Te Riele s 4 pogotka, a po 3 su još dodali Talijan Fabio Crippa te kapetan Tin Brubnjak.

Primorjaši u zadnjem kolu 9. prosinca na Kantridi dočekuju mađarski Zugló u borbi za prvo mjesto u skupini.

Spomenimo još i da su vaterpolisti šibenskog Solarisa uspjeli doći do prve pobjede u istom natjecanju, nadvisivši talijanski TeLiMar Palermo s 13:11, što je rezultat koji uoči posljednjeg kola nudi minimalnu nadu u slučaju pobjede nad Barcelonom i poklapanja rezultata TeLiMara i Tourcoinga.