Prižmić i Ajduković uspješni na Challengerima

Nakon što su se prošlog tjedna sastali u prvom kolu Plava Laguna Croatia Opena u Umagu, Duje Ajduković i Dino Prižmić ovoga tjedna vratili su se na Challenger razinu. Tamo su jučer oba tenisača upisala pobjede u prvim kolima.

Prižmić je na Challengeru u češkom Liberecu imao na papiru lakšeg protivnika. On je u dva seta svladao 517. tenisača na ATP ljestvici, Rusa Kirila Kivaceva. U drugom kolu Prižmića čeka drugi nositelj turnira Lukas Klein.

Ajduković je nakon uspješno odrađenih kvalifikacija u njemačkom Luedenscheidu u prvom kolu dobio najtežii mogući ždrijeb. Njegov protivnik bio je 130. tenisač svijeta, peti nositelj i domaći predstavnik Maximilian Marterer.

Hrvatski tenisač je dobio prvi set sa 6:3 da bi Marterer uzvratio sa 6:1 u drugom setu. Odluka o putniku u drugo kolo pala je tie-breaku trećeg seta gdje je Ajduković slavio 7:5. U drugom kolu Duje će igrati protiv 295. tenisača na ATP ljestvici Španjolca Oriola Roca Batalle.