VijestiZanimljivosti

PSG se sinoć pošteno ispromašivao i tako postavio bizaran rekord

Borussia Dortmund se plasirala u finale Lige prvaka. Nakon što su u prvom susretu na domaćem terenu svladali PSG 1:0, sinoć su u uzvratu slavili istim rezultatom, a jedini strijelac na utakmici bio je Mats Hummels u 50. minuti.

PSG nije pokazao puno u prvom dijelu, ali u nastavku su se definitivno probudili te su u čak četiri navrata pogađali okvir gola. Warren Zaire-Emery, Nuno Mendes, Kylian Mbappe i Vitinha. Sve njih su centimetri dijelili od pogotka, ali lopta na kraju nije završila u mreži.

Kada se k tome pribroje pogođene vratnice i grede iz ostalih utakmica u ovoj sezoni najelitnijeg europskog natjecanja, momčad PSG-a je postavila rekord u tom segmentu. Čak 12 puta su Parižani pogodili okvir gola u ovom izdanju Lige prvake što je najviše za jednu ekipu otkad se ta statistika vodi, a to je od sezone 2003./2004.