PSV pobjedom 8:0 praktički osigurao naslov prvaka

U 31. kolu nizozemske Eredivisie, PSV je ostvario impozantnu pobjedu od 8:0 protiv Heerenveena na njihovom terenu. Ova pobjeda znači da je PSV napravio još jedan važan korak prema osvajanju prvog naslova nakon šest godina.

Već u prvih 11 minuta utakmice, PSV je stekao vodstvo od 3:0. Guus Til je otvorio golijadu u sedmoj minuti, dok je Malik Tillman zabio dva pogotka u sljedeće četiri minute. Do kraja prvog poluvremena, Til je dodao još jedan gol, a peti golza PSV postigao je Joey Veerman.

Ekipa PSV-a nije usporila ni u drugom poluvremenu te su dodali još tri gola. Johan Bakayoko, Luuk de Jong i Patrick van Aanholt su se također upisali među strijelce. PSV sada ima 12 bodova više od Feyenoorda, koji ima četiri utakmice za odigrati.

Naslov prvaka i dalje nije matematički potvrđen, no zbog puno bolje gol razlike, samo bi se čudo moralo dogoditi da se naslov nakon šest godina ne vrati u Eindhoven.