Pula nakon penala svladala Olmissum i osvojila Kup

U ponedjeljak je odigrano finale Hrvatskog malonogometnog kupa čija je završnica odigrana u Duborvniku. U finalu su se susreli branitelj titule Futsal Pula i Olmissum.

U susretu su obje ekipe imale svoje prilike, a Olmissum je poveo u 33. minuti kada je Antonio Sekulić asistirao Duji Kusturi za 1:0. Tri minute kasnije je Pula uzvratila udarac kada je Echeverry uz malo sreće postigao pogodak nakon kojeg je susret otišao u produžetak.

16 sekundi prije kraja je Tchato postigao pogodak za 2:1 vodstvo Pule te je izgledalo kako je pobjednik finala odlučen. Međutim, nekoliko sekundi kasnije je odbijeni udarac Kusture u mrežu pospremio Vanha za 2:2.

Susret je stoga odlučen na penale u kojima je Pula slavila 6:5, a Dean Moravac je postigao penal za pobjedu. Ovom pobjedom je Pula obranila svoj naslov prvaka kupa kojeg su osvojili i prošle sezone.