Pulišić oduševio na debiju za Milan

Prvo kolo talijanske Serie A su zaključili Bologna i Milan u utakmici u kojoj su gosti slavili s 2:0. Bila je to utakmica u kojoj je debitiralo nekoliko novih igrača u Milanu, no najistaknutiji je bio Christian Pulišić.

Milan je poveo već u 11. minuti kada je upravo Pulišić pronašao također novog igrača Milana, Tijjanija Reijnerdsa, na drugoj stativi, a ovaj daje loptu u sredinu za Oliviera Girouda koji zabija za vodstvo 1:0.

Samo 10 minuta kasnije je Pulišić povukao dribling na sredini terena, predao loptu Giroudu koji mu je vraća, a ovaj nakon toga iz daljine sjajno pogađa za 2:0 što će biti i konačni rezultat utakmice.

Bologna nije bila bezopasna, no sve njihove udarce je zaustavljao sjajni Mike Maignan koji je do kraja utakmica upisao četiri obrane udaraca upućenih unutar 16 metara. Rafael Leao je u konačnici mogao podebljati rezultat na 3:0 u 89. minuti, no njegov je udarac odsjeo na vratnici.