Rafael Nadal ušao u svoje drugo ATP četvrtfinale u sezoni

Rafael Nadal u Båstadu još uvijek igra po dvostrukom programu. S Casperom Ruudom je u srijedu ušao u polufinale parova dok se u četvrtak pobjedom od 2-0 u setovima protiv Camerona Norrieja probio u četvrtfinale pojedinačne konkurencije.

Prvi dio prvog seta proša je s dominacijom Norrieja na servisu te nešto težim gemovima na servisu Nadala. Kod 3:3 se ipak Nadal budi na returnu te koristi svoju treću break priliku za vodstvo 4:3. Servis za set je uspješno odradio kod 5:4 iako je morao spašavati dvije break prilike.

U drugom setu Norrie je ostvario prednost od 4:1, no Nadal tada počinje podsjećati na staru verziju sebe te osvaja pet gemova u nizu za pobjedu 6:4, 6:4 i prolaz u četvrtfinale.

U drugom četvrtfinalu sezone, prvo nakon Brisbanea u siječnju ga čeka Mariano Navone koji je u prvom meču dana svladao Sumita Nagala. Četvrtfinalni mečevi na rasporedu su u petak te će u akciji biti i Duje Ajduković, po prvi put na centralnom terenu u Båstadu.