Ragbijaši Fidžija svladali Australiju nakon 69 godina čekanja, Rumunjska ostala bez poena

Nedjeljni program Svjetskog prvenstva u ragbiju donio nam je tri potpuno različita susreta. U prvom je, u sklopu skupine B, Južnoafrička Republika demonstrirala silu i sa čak 78:0 pobijedila Rumunjsku, postigavši čak 11 polaganja, te jedan dodatni kazneni.

Tvrd susret sa svega tri polaganja, u skupini C su odigrali Fidži i Australija, a nakon 69 dugih godina te 16 poraza i jednog remija, Fidži je s 22:15 porazio jednu od najjačih ragbijaških reprezentacija, stigavši tako do tek treće pobjede nad Australijom u 22 odigrana međusobna dvoboja.

Japan se dosta dobro držao protiv Engleske kroz cijelo prvo poluvrijeme utakmice skupine D. Unatoč tome što nisu ostvarili niti jedno polaganje, imali su aktivni zaostatak od 13:9 nakon prvih 40 minuta. U drugom poluvremenu su Englezi svoju napadačku igru podigli za jednu razinu više, pritom ostavši sjajni u obrani te su sa po tri polaganja i pretvaranja otišli na konačnih 32:12.