Rangersi poraženi na startu sezone, Celtic siguran

Sezona škotskog prvenstva nije najbolje krenula za Rangerse. Nakon dosta lošeg nastupa izgubili su na gostovanju kod Kilmarnocka 1:0. Njihov gradski rival Celtic, u sezonu je ušao sigurnom 4:2 pobjedom nad Ross Countyjem.

Celtic je prvi izašao na teren i odmah pokazao da misli ozbiljno. Nakon 42. minute vodili su 3:0 s dva pogotka Davida Turnbulla. Jedan gol dodao je Kyogo Furuhashi.

Ross County se nije predavao te je smanjio rezultat golom Jordana Whitea. Ipak, Celtic ponovno bježi na tri razlike pogotkom Matthewa O’Rileyja. Konačnih 4:2 postavio je James Brown u sudačkoj nadoknadi.

U večernjem terminu presudan je bio jedan pogodak. Bradley Lyons zabio je u 65. minuti za veliko slavlje Kilmarnocka. Rangersi su djelovali bezopasno veći dio utakmice te su na kraju zasluženo ostali bez ičeg čime su rano pali u bodovni zaostatak za gradskim rivalima.