RB Leipzig promašio dva penala na utakmici; novi hat-trick Guirassyja

Termin subotom od 15:30 danas je bio rezerviran za četiri utakmice njemačke Bundeslige. U derbiju dana Borussia Dortmund je svladala Union Berlin, dok Stuttgart ne staje sa savršenim ulaskom u sezonu.

Iznenađenje dana je utakmica između RB Leipziga i Bochuma koja je završila bez pogodaka. Apsolutni junak bio je Manuel Riemann koji je obranio čak dva kaznena udarca. Tragičari su bili Xavi Simmons i Emil Forsberg.

Darmstadt je na gostovanju kod Augsburga s 1:2 upisao drugu pobjedu u nizu. Dion Drena Beljo odigrao je 90 minuta za domaću ekipu, a Matej Maglica za goste.

Stuttgart ne prestaje s iznenađujuće dobrim ulaskom u sezonu. Danas su sa 3:1 bili bolji od Wolfsburga, a ponovno je briljirao Serhou Guirassy. Gvinejac je zabio hat-trick u drugom dijelu i tako anulirao prednost Wolfsburga iz prvih 45 minuta.

U najvećem derbiju dana Borussia Dortmund je preokretom u drugom dijelu slavila protiv Union Berlina 4:2. Union je sada upisao sedam uzastopnih poraza u nizu.