Real Madrid na pogon sjajnog Rodryga pobjedio Athletic Bilbao

U susretu 28. kola španjolske La Lige, Real Madrid je kod kuće dočekao Athletic Bilbao. Kraljevski klub slavio je rezultatom 2:0, a najviše se istaknuo Brazilac Rodrygo s dva pogotka.

Uoči ovog susreta, Carlo Ancelotti mogao je računati na povratak svog ključnog igrača, Judea Bellinghama, koji je bio suspendiran posljednja dva kola. Uz brojne izostanke koji prate Madriđane ove sezonu, u večerašnjoj utakmici strateg Real Madrida nije mogao računati niti na Viniciusa Juniora zbog akumuliranih žutih kartona.

Kraljevski klub je fantastično započeo utakmicu. Rodrygo je primio sjajnu loptu Brahima Díaza na nekih tridesetak metara od gola, pretrčao nekoliko igrača te je sjajno pogodio lijeve rašlje nemoćnog Julena Agirrezabale za 1:0 od 8. minute susreta.

Do kraja prvog poluvremena, Real Madrid je dominirao terenom te je nekoliko puta opasno prijetio gostima iz Baskije, ali nisu uspjeli povećati svoju prednost.

U 73. minuti Rodrygo je svojim drugim pogotkom povisio prednost Real Madrida. Bellingham je povukao loptu iz svoje polovice, poslao sjajnu loptu u prostor koju je Rodrygo primirio te udarcem u prvi kut sjajno matirao vratara gostiju. U 80. minuti u igru je umjesto dvostrukog strijelca Rodryga ušao naš Luka Modrić, no danas nije imao zapaženiju ulogu.

Real se ovom pobjedom ponovno odvojio od Barcelone na 8 bodova prednosti, dok Gironi koja je ranije danas svladala Real Betis bježi velikih 10 bodova.

Athletic Bilbao se sada okreće finalu Kupa Kralja koje ih očekuje iduće subote protiv Mallorce, dok Real očekuju pripreme za četvrtfinale Lige Prvaka.