Real samo do boda u Sevilli

Jedan od najzanimljivijih dvoboja desetog kola španjolske La Lige odigran je u Sevilli. Tamo je istoimeni domaćin uspio doći do boda protiv Real Madrida. Autogolom Davida Alabe i golom Davida Carvajala završilo je 1:1.

Real je poveo već u petoj minuti golom Federicea Valverdea. Ipak, nakon intervencije VAR-a gol je opravdano poništen.

Obje ekipe su stvarale šanse, no nisu pronalazile put do gola. Posebno se istaknuo Kepa Arrizabalaga koji je upisao šest obrana.

No, ni Kepa nije ništa mogao u 74. minuti. Tada Alaba nes(p)retno šalje loptu u vlastitu mrežu za veliko slavlje Seville.

Vodstvo Seville nije bilo dugog vijeka. Nakon odmjerene lopte Tonija Kroosa sjajno je reagirao Carvajal koji zabija za 1:1.

Stisnuo je Real do kraja utakmice, ali nisu uspjeli pronaći put do mreže domaćina. Uspjela je tako Sevilla doći do važnog boda. Ovim kiksom Real je omogućio katalonskim klubovima Gironi i Barceloni da mu se približe na vrhu tablice.

U utakmicama koje su se odigrale ranije danas Getafe i Betis su također odigrali 1:1, dok je Real Sociedad svladao Mallorcu 1:0.