Real svladao Granadu i uhvatio Gironu na vrhu

15. kolo španjolske La Lige nastavljeno je na Santiago Bernabéu gdje je Real Madrid ugostio Granadu. Nakon što je Girona ranije danas pobijedila, Real je trebao pobjedu kako bi se bodovno izjednačili s Kataloncima. Uspio je Real u tome te su došli do sigurne 2:0 pobjede.

Madriđani su bolje krenuli i to su naplatili u 26. minuti. Toni Kroos je pronašao Brahim Díaza koji nije imao težak zadatak poslati loptu u mrežu.

Najbolju priliku za udvostručenje vodstva u prvom dijelu propustio je Jude Bellingham u 42. minuti. Iz jako dobre pozicije Englez je poslao loptu daleko od gola. Tako se na predah otišlo s minimalnom prednosti Madriđana.

Gol za 2:0 došao je u 57. minuti. Rodrygo je nastavio sa svojom sjajnom formom te je postigao čak sedmi pogodak u posljednjih pet utakmica za Real.

Kraljevski klub je tako došao do bodova kojima su uhvatili priključak s Gironom na vrhu. Granada će bodove za ostanak u ligi tražiti u drugim utakmicama.