Rennes šokirao Parižane na Parku prinčeva

PSG je na domaćem terenu poražen od Rennesa rezultatom 0:2. Za goste je prvo zabio Karl Toko Ekambi u 45. minuti susreta, što mu je ujedno prvi ligaški pogodak u dresu Rennesa, zatim je u 48. minuti Arnaud Kalimuendo povisio na 0:2 i kasnije će se ispostaviti, postavio konačan rezultat. Definitivno heroj utakmice je bio 37-godišnji vratar Rennesa Steve Mandanda koji je skupio 8 obranjenih udaraca, od čega njih 7 unutar 16 metara.

Ovo je bio prvi domaći poraz Parižana još od 03. travnja 2021. godine kada su izgubili od Lillea rezultatom 0:1, prekinuvši tako niz od 35 utakmica bez poraza na domaćem terenu (30 pobjeda i 5 remija).

Rennes je postao tek treća ekipa koja je uspjela pobjediti u istoj sezoni PSG otkada su klub preuzeli Katarani (2011./12. sezona.). To su još uspjeli Monaco (2020./21.) i Nancy (2011./12.).