Rijeka odigrala najlošije europsko poluvrijeme u povijesti kluba

U Ljubljani se upravo završilo prvo poluvrijeme utakmice Olimpije i Rijeke, a nakon 45 minuta rezultat je katastrofalnih 4:0 u korist Ljubljančana.

Rijeka je u susret ušla s nadom da može stići do pozitivnog rezultata protiv nominalno slabijeg protivnika, no prvo poluvrijeme lošije je od onog čemu su se i najpesimističniji navijači Rijeke nadali.

Rijekin najteži poraz u europskim utakmicama u povijesti bio je protiv Vitorie Guimaraes u sezoni 2013./2014. kad su Portugalci na domaćem terenu slavili s visokih 4:0.

I u toj utakmici Rijeka je u prvom poluvremenu gubila 1:0, da bi tek u drugom dijelu posustala i primila tri pogotka.

Pored ovog poraza od Vitorie, Rijekini najteži posrtaji bili su protiv AZ Alkmaara i Austrije Beč u skupinama Europa lige rezultatom 4:1, dok je identičnim rezultatom poražena i od Partizanija iz Tirane u Mitropa kupu davne 1979. godine.