Rodri “out” do kraja sezone

Manchester City je u derbiju engleske Premier lige protiv Arsenala u posljednjim sekundama stigao do boda. Pogodak za 2:2 je u osmoj minuti nadoknade postigao John Stones.

Unatoč tome što su naposljetku izbjegli poraz, Građani su u dvoboju s Arsenalom doživjeli težak udarac. Jedan od njihovih najvažnijih igrača, Rodri je u 21. minuti legao na travnjak i krenuo jecati u bolovima.

Dan nakon utakmice stigle su još gore vijesti za City. Pep Guardiola je bez Rodrija ostao vrlo vjerojatno do kraja sezone. Španjolskom veznjaku stradali su križni ligamenti desnog koljena, koji su popucali. Pred Rodrijem je gotovo sigurno pauza od najmanje sedam, osam mjeseci.

Rodri je ove sezone skupio 156 minuta. Jedan je od najboljih veznjaka svijeta, a za City je u 260 utakmica zabio 26 golova te 30 puta asistirao.