Roma i Juventus remizirali na Olimpicu

Derbi 35. kola talijanske Serie A odigran je večeras na rimskom Olimpicu, gdje je domaća Roma remizirala s Juventusom.

Sve važno zapravo se dogodilo u prvom poluvremenu, u kojem je Roma imala više od igre i stvorila nekoliko boljih šansi te povela u 15. minuti preko Romelua Lukakua, koji je spremio jedan odbijanac u mrežu nakon dugotrajne akcije po desnoj strani napada domaćina. Juventus je do izjednačenja došao u 31. minuti, kada je glavom nakon sjajnog centaršuta Federica Chiese za 1:1 pogodio Bremer.

Bio je to i konačan rezultat susreta u kojem smo vidjeli ukupno 35 udaraca prema vratima oba sastava, uz bolje i opasnije prijetnje domaćih nogometaša.

Ovim remijem Roma je na 5. mjestu pobjegla tri boda Atalanti, koja pak ima dvije utakmice manje, dok je Juventus na trećem mjestu sa 66 bodova, odnosno dva više od Bologne i šest od Rome.