Rukometaši Danske izborili polufinale Olimpijskih igara

U skandinavskom ogledu četvrtfinala olimpijskog turnira u rukometu Danska je rezultatom 32:31 porazila Švedsku. Tom su pobjedom izabranici Nikolaja Jacobsena osigurali treće polufinale u nizu.

U vrlo izjednačenom susretu, Danci su sredinom prvog dijela uspjeli pobjeći na 10:6, no Šveđani su se vratili do kraja poluvremena i anulirali prednost protivnika. U nastavku dvoboja, nijedna se momčad nije osjetnije odvajala, a u napetoj je završnici bolje odgovorila Danska i igrom gol za gol završila utakmicu u svoju korist.

Pobjednike je predvodio Simon Pytlick s devet postignutih golova, dok se kod Švedske istaknuo Felix Claar sa sedam pogodaka. Danska će u polufinalu igrati protiv boljeg iz susreta Norveške i Slovenije.