Rukometaši Slovenije izborili prvo polufinale na Olimpijskim igrama

Posljednja četvrtfinalna utakmica olimpijskog rukometnog turnira odigrala se između Slovenije i Norveške. Slovenci su pomalo iznenađujuće došli do uvjerljive pobjede 33:28 i plasirali se u prvo polufinale na Igrama u svojoj povijesti.

Početak ogleda pružio je izjednačeno nadmetanje snaga, no sredinom prvog dijela Slovenci su se uspjeli odvojiti i zadržati prednost do kraja poluvremena pa su na predah otišli sa 16:12. U nastavku dvoboja Slovenija je sigurno održavala vodstvo i došla do jedne od najvećih pobjeda.

Junak dvoboja bio je Aleks Vlah s 11 pogodaka, Blaž Janc dodao je devet, dok je Klemen Ferlin na vratima upisao devet obrana. Kod Norvežana je najefikasniji bio Alexander Blonz sa sedam postignutih golova.

Slovence u polufinalu čeka Danska, a utakmica je na rasporedu u petak.