Rutinske pobjede Zadra i Dubrave

Nakon što su ranije košarkaši Cibone ostvarili pobjedu, isto su napravili i košarkaši Zadra i Dubrave.

Aktualni prvak Zadar nije imao previše problema s Alkarom. Već nakon prve četvrtine domaćin je vodio sa čak 17 razlike. Na poluvremenu je bilo +23, nakon treće dionice 26 razlike. Na koncu je završilo 106:73.

Kod Zadra šestorica igrača su upisala dvoznamenkati broj koševa, predvodili su ih Krševan Klarica sa 16 koševa, 11 skokova i osam asistencija te Adem Mekić i Ivan Njegovan sa po 15 koševa. Kod Alkara su najefikasniji bili Hrvoje Vučić sa 17 koševa i Michael Green sa 13 koševa.

Dubrava je porazila Zabok sa 95:88. Kod domaćina najefikasniji su bili Toni Ročak sa 28 koševa i sedam skokova, te Mihael Kos sa 20 koševa. Goste su predvodili Dino Cinac sa 20 koševa i 11 skokova, te Antonio Sikirić sa 15 koševa.