Salah počastio Džibuti s četiri gola i pritom ispisao povijest

Tijekom nove reprezentativne stanke, započele su afričke kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2026. godine. Tako se danas u skupini A igrao susret između Egipta i Džibutija u kojem su domaćini slavili s uvjerljivih 6:0.

Prvo ime susreta je, naravno, bio Mohamed Salah koji je u tu visoku pobjedu ugradio čak četiri pogotka. Prva dva je zabio u prvom dijelu, u 17. i 22. minuti, dok je druga dva postigao u 48. i 69. minuti. U preostalih 20 minuta su “Faraoni” postigli još dva gola, a strijelci su bili Mostafa Mohamed te Mahmoud Trezeguet.

Postigavši četiri pogotka, Mohamed Salah je postao prvi Egipćanin koji zabio toliki broj pogodaka u jednoj utakmici kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo te tek peti Afrikanac s tim pothvatom.

Prije njega, to su uspjeli samo Tunižanin Francileudo dos Santos, Faneva Ima Andriantsima s Madagaskara, Togoanac Emmanuel Adebayor te Alžirac Islam Slimani.