Savršeni hattrick Empolijevog Poljaka

Volej desnom nogom u 13. minuti, odbijanac glavom u 38. te pogodak ljevicom u 73. minuti rezime su dana kojeg je imao 26-godišnji Poljak Szymon Zurkowski u čistoj 3:0 pobjedi svoga Empolija nad Monzom. Više nego dobar učinak za krilnog igrača koji je do prije 15-ak dana nastupao za Speziju u Serie B, te u 16 utakmica ostao bez pogotka, s jednom upisanom asistencijom.

Današnjim savršenim hattrickom Zurkowski je postao prvi Poljak s tim učinkom u Serie A te prvi igrač koji je u najjačem rangu talijanskog nogometa za Empoli upisao tri ili više pogodaka, još od 2007. godine, kada je Nicola Pozzi protiv Cagliarija četiri puta tresao mrežu.

I s ova tri boda iz današnjeg susreta 21. kola Serie A, nogometaši Empolija i dalje se nalaze u zoni ispadanja, dok Monza mirno plovi sredinom ljestvice. U ranijem dvoboju igranom u standardnom nedjeljnom terminu od 12:30 Frosinone je na svome terenu s 3:1 bio bolji od Cagliarija.