Senzacija u kupu: trećeligaš izbacio Monaco

Sinoć se odigrao posljednji par osmine finala francuskog Kupa, a u njemu su se susrela dva kluba u kojima je igrao legendarni Dado Pršo; trećeligaš Rouen i Monaco.

Monaco je bio veliki favorit u ovom susretu te je poveo u 35. minuti kada je Folarin Balogun postigao pogodak iz kaznenog udarca. Gosti su dominirali posjedom, ali Rouen je imao i svoje prilike. Domaćin je u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena postigao pogodak za 1:1, a strijelac je bio Clement Bassin.

Drugo poluvrijeme je Monaco bio bolja momčad, ali do kraja susreta nismo vidjeli pobjednički pogodak pa je pobjednik odlučen boljim izvođenjem penala. U četvrtoj seriji penala je vratar Monaca Radoslaw Majecki obranio pokušaj Mustaphe Benzie i tako dao Balogunu priliku da u petoj seriji pošalje Monaco u četvrtfinale. Međutim, udarac Amerikanca brani Leonard Aggoune te se otišlo u raspucavanje gdje je u šestoj seriji Aggoune obranio pokušaj Maghnes Akliouchea zbog čega je Rouen slavio na penale 6:5 i otišao u četvrtfinale.

Trećeligaš Rouen je tako pripremio senzaciju, a u četvrfinalu ih čeka susret protiv Ligue 2 ekipe Valenciennes.