Serdarušić i Rola zaustavljeni u pohodu na obranu naslova parova u Umagu

Turnir parova na Plava Laguna Croatia Opena u Umagu imat će nove pobjednike. To je postalo jasno nakon što su branitelji naslova Nino Serdarušić i Blaž Rola poraženi u prvom kolu. Sa 6:2, 6:4 bolja od njih bila je nizozemsko-ukrajinska kombinacija Arends/Molčanov.

Nije moglo gore krenuti za Serdarušića i Rolu koji su se odmah pronašli u zaostatku od dva breaka, odnosno 5:1. Arends i Molčanov su mirno zadržali prednost i sa 6:2 uzeli prvi set.

Nastavili su Nizozemac i Ukrajinac s boljom igrom i u drugom setu te su brzo poveli 2:0. Serdarušić i Rola se nisu predavali i s dva uzastopna gema izjednačuju rezultat.

Pri rezultatu 4:4 Arends i Molčanov ponovno oduzimaju početni udarac hrvatsko-slovenskoj kombinaciji i dolaze do servisa za meč. Njega su suvereno iskoristili i prošli u četvrtfinale.