Serdarušić poražen u drugom kolu Banja Luke

Prvi od tri hrvatska tenisača danas u akciji u Banja Luci bio je Nino Serdarušić. On je u drugom kolu Challengera za protivnika imao 160. tenisača svijeta, Belgijca Kimmera Coppejansa. Nakon velike borbe i skoro tri sata igre, Serdarušić je naposlijetku poražen.

U prvom setu oba su tenisača mirno držala svoj servis pa je odluka pala u tie-breaku. Tamo je Serdarušić nakon velike drame uspio biti bolji s 9:7 i uzeti prvi set.

Nakon što u cijelom prvom setu nije bilo oduzimanja servisa, Serdarušić u nastavku već u prvom servis gemu gubi svoj servis. Belgijac tu prednost nije ispuštao te je sa 6:3 odveo meč u odlučujući set.

Tamo je Coppejans kao i u prethodnom setu rano oduzeo servis Serdarušiću. Ovoga puta Coppejans nije mirno odservirao te se pri rezultatu 5:4 Serdarušić oduzimanjem servisa protivniku spasio od poraza. No, već u idućem gemu ponovno gubi svoj servis te Belgijac sa 7:5 prolazi u četvrtfinale

Tamo će igrati protiv boljeg iz meča Duje Ajdukovića i Damira Džumhura koji je također na rasporedu danas.