Sjajni Ajduković do finala u Japanu

Dok je za većinu tenisača sezona završila, Duje Ajduković ne prestaje oduševljavati. Na Challengeru u japanskom Kobeju je upisao novu pobjedu i došao do finala. Ovoga puta bio je bolji od Wu Tung-Lina u tri seta.

Krenulo je idealno za Ajdukovića koji je odmah poveo 3:0. Tajvanac se nakon toga vratio i izjednačio na 3:3. Duje je ponovno oduzeo servis protivniku pri rezultatu 5:5 i tako sa 7:5 uzeo prvi set.

U drugom setu Ajduković je poveo 3:1 i činilo se kako mirno ide do pobjede. No, tada Tajvanac diže razinu igre i sva oduzimanja servisa sa 7:5 odvodi meč u odlučujući set.

Tamo je odlučio jedan break koji je otišao na stranu našeg tenisača. Sa 6:3 u trećem setu Ajduković je potvrdio prolazak u finale.

U finalu ga čeka domaći predstavnik Sho Shimabukuro. Zanimljivo, s njim se susreo i prije devet dana u drugom kolu Matsuyame kada je bio bolji u dva seta.