Slovenija osvojila prvu medalju, zlatna je Andreja Leški

U finalu juda za žene do 63 kg, konkurencija gdje se natjecala i naša Karolina Krišto, je Slovenka Andreja Leški slavila protiv Meksikanke Prisce Alcaraz Awiti.

Meksikanka je povela u meču waza-arijem u 27. sekundi, međutim to nije omelo Slovenku koja je odgovorila na jednak način nakon minute i šest sekundi, a onda je samo 11 sekundi kasnije upisala i drugi waza-ari što je značilo i kraj meča.

Andreja nikada do sada nije osvojila zlato niti na svjetskim prvenstvima niti na olimpijskim igrama te je ovo sjajan rezultat za slovenski judo.

Kod muškaraca je u konkurenciji do 81 kg Japanac Takanori Nagase obranio zlato iz Tokija pobjedivši Gruzijca Tatu Grigalashvilija koji je svojoj zemlji donio prvu medalju na ovim Igrama.