Slovenija pobjedom protiv Norveške osvojila prvo mjesto u skupini

Slovenija je u iznimno uzbudljivoj utakmici protiv Norveške slavila rezultatom 28:27 te tako osvojila prvo mjesto u skupini D.

Norvežani su većinu prvog poluvremena bili lovina, u nekoliko navrata su imali tri gola prednosti, no uporni Slovenci su se uspjeli vratiti te na predah otići s neriješenim rezultatom 17:17. U drugom poluvremenu se igralo znatno čvršći rukomet, a kao konačni pobjednik su izašli naši susjedi ponajviše zahvaljujući vrataru Urbanu Lesjaku koji se probudio u najbitnije vrijeme.

Lesjak je svojim obranama zasluženo osvojio nagradu igrača utakmice, a obranio je devet od 21 udaraca s kojima se suočio. Osim njega, Sloveniju je do pobjede predvodio Aleks Vlah sa sedam postignutih golova. S druge strane, u porazu Norveške se istaknuo Sander Sagosen sa šest pogodaka.