Šok u Kataru: Francuska preokretom izbacila Mađarsku i zakazala dvoboj s Hrvatskom

Nakon što je Hrvatska izbacila Srbiju, u posljednjem četvrtfinalnom dvoboju Svjetskog prvenstva u Kataru Francuska je senzacionalnim preokretom izbacila favoriziranu Mađarsku s 11:10.

Iznenađenje se nije dalo naslutiti nakon prve dvije četvrtine. Mađari su izgledali puno bolje te su na predah otišli s prednosti 7:3.

Francuzi su u nastavku digli razinu igre i u posljednjih osam minuta ušli sa zaostatkom od dva gola (8:6). No, unatoč tomu, nitko nije očekivao ono što smo vidjeli u posljednjoj četvrtini.

Serijom 3:0, Francuzi su dvije minute prije kraja poveli 10:9. Odmah u idućem napadu za Mađarsku je izjednačio Daniel Angyjal. Pogodak za senzacionalnu pobjedu Francuske u posljednjim sekundama utakmice zabio je Thomas Vernoux.

Francuzi su tako izbacili Mađare i osigurali polufinale s Hrvatskom. To je na papiru sigurno puno lakši zadatak za Barakude, ali Francuska je pokazala da je jako ozbiljna reprezentacija.