Sopić nakon pobjede: “Oni su bili čudo i deset puta bolji, slobodno to napišite”

Rijeka je na Rujevici pobijedila rumunjski Corvinul 1:0 u uzvratnoj utakmici 2. pretkola Europske lige, čime je, nakon 0:0 u prvom susretu, osigurala prolazak u sljedeću fazu.

Jedini pogodak postigao je Dejan Petrović u 12. minuti, dok su gosti u 76. minuti promašili jedanaesterac. U 3. pretkolu Rijeka će igrati protiv švedskog Elfsborga.

Nakon prolaska izjavu, u svom stilu, dao je trener Rijeke Željko Sopić:

“Samo prolaz je bitan. To što protivnik nije dobio sedam komada na početku, može samo “mahati repom”. Ključna je bila ozljeda Zlomislića, pukla mu je arkada, zaradio je veliku posjekotinu, sedam, osam centimetara… I onda uđe nervoza, protivnik dobije neki vjetar u leđa. Je li bilo loše drugo poluvrijeme? Ma, nisam nezadovoljan. Imali smo sreće. Corvinul je bio čudo, bili su deset puta bolji, slobodno to napišite.”